MISCELLANEOUS / Rugs / Long-pile rug 10695125
*
nr 1069 5125
LONG-PILE RUG
1950s/1960s, 95x140,
50/60-tal, 95x140
Estimate:
400
Sold:
SEK 200
Auction date:
Monday November 14 2016
at 18:25:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
9/11 16:22:24
1
100 kr
14/11 00:00:03
2
150 kr
14/11 11:27:59
1
Vinnande bud
- Thema-auction
Nov 14
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mattor ryamatta
-
8351 CARPET
Kelim Afghan, 259x359,
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:01
-
8353 CARPET
Kelim Parsisk Ghashghai, 138x360,
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:58
-
8004 CARPET
China, silkhighlights, 139x198,
Present: SEK 700
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:14
-
6144 CARPET
Nain rug, 6la, silkhighlights, 210x316 cm,
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:43
-
7377 CARPET
Orientalisk gallerimodell, 80x310 cm,
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:39
-
8003 CARPET
oriental, 119x216,
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:07
*
LONG-PILE RUG
Read more about 50/60-tal
nr 1069 5125
LONG-PILE RUG
1950s/1960s, 95x140,
50/60-tal, 95x140
Estimate: | 400 |
---|---|
Sold: | SEK 200 |
Auction date: |
Monday November 14 2016 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
9/11 16:22:24 | 1 | 100 kr |
14/11 00:00:03 | 2 | 150 kr |
14/11 11:27:59 | 1 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Nov 14
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mattor ryamatta
-
8351 CARPET
Kelim Afghan, 259x359,
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:01 -
8353 CARPET
Kelim Parsisk Ghashghai, 138x360,
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:58 -
8004 CARPET
China, silkhighlights, 139x198,
Present: SEK 700
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:14
-
6144 CARPET
Nain rug, 6la, silkhighlights, 210x316 cm,
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:43 -
7377 CARPET
Orientalisk gallerimodell, 80x310 cm,
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:39 -
8003 CARPET
oriental, 119x216,
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:07